Brak uroczystości

Zastanawiam się, o czym dowiem się jeszcze z mediów.

„15 sierpnia nie odbędzie się uroczystość wręczenia nominacji generalskich i admiralskich. Decyzję o braku uroczystości podjął prezydent Andrzej Duda” – przeczytałam na pasku w telewizorze.

Widocznie tkwię w koleinach, bo zdumiał mnie ten komunikat. Brak to tyle co nieistnienie, niedostatek, niedobór, deficyt, nieobecność czegoś. Szybko przebiegłam w myślach niektóre znane mi braki: możliwości, gotówki, środków, czasu, perspektyw, miejsca, umiejętności, odwagi, nadzoru, zainteresowania, snu, reakcji, nadziei, postępu, wiary, cierpliwości, pomocy, pracy, pieniędzy, apetytu, kontaktu… Można mówić także o braku chleba, wody, śledzi i wielu innych produktów oraz rzeczy, ale nigdy nie wpadłabym na to, że da się stwierdzić brak uroczystości. No cóż, człowiek całe życie się uczy. Gdy już ochłonęłam i z pokorą przyjęłam do wiadomości swoje braki, przeczytałam w gazecie tytuł:

„Gdzie jest Beata Szydło? Brak premier rzuca się w oczy”

A więc może także wystąpić brak premiera.  Zastanawiam się, o czym dowiem się jeszcze z mediów. Lekcje są coraz ciekawsze.