Jak można grać w domino?

Gra domino znana jest głównie osobom dorosłym, które urodziły się w latach 80 tych ubiegłego wieku. To bardzo słynna gra polegająca na rzucaniu specjalnymi kostkami, które mają narysowane oczka w odpowiedniej ilości. 

Rodzaje domino

Najbardziej znane domino to małe, kieszonkowe, tak by móc w nie grać w każdych warunkach. Składa się ono z 28 płytek, a na każdej z nich są po dwa rodzaje oczek. Jedna płytka nic nie zawiera, jest pusta i uznawana jest jako mydło. Pozostałe posiadają oczka od zera do sześciu, tak, że maksymalna liczba oczek na płytce wynosi dwanaście. Obecnie są różne rodzaje gry domino, ponieważ płytki są białe, szare, czarne, kolorowe, a nawet plastikowe czy drewniane. Można je kupić w sklepach z zabawkami i artykułami dla dzieci. Dorośli także często grają w domino, gdyż to znana gra z ich lat młodości. Największe płytki domino można ustawiać pionowo, dzięki czemu powstają ciekawe budowle. Zabawa polega na puknięciu pierwszej płytki, która porusza kolejne i powoduje ich zepchnięcie. Z oddali wygląda to o wiele bardziej atrakcyjnie, a za granicą są nawet zawody gry w domino. 

Jak grać w domino

Gra w domino jest bardzo prosta i każdy może się jej nauczyć. Najpierw trzeba rozłożyć płytki domino każdemu graczowi. Ta osoba, która ma mydło rozpoczyna grę. Kolejna osoba musi dopasować takie oczko, jakie poprzednia płytka domino pokazuje. Układanie domino może mieć różne kształty, ale ważne by grać do ostatniej kostki, którą gracz posiada. Wygrywa ta osoba, która pozbędzie się wszystkich kostek domina ze swojej puli. W domino może grać nawet kilka osób, gdyż kostki domino można mieszać ze sobą, aby było ich więcej. Rodzajów gry w domino jest kilka, a za każdym razem można wymyślać nowe zasady. Mogą w nią grać dorośli i dzieci, zarówno w tradycyjny sposób, jak i bawiąc się kostkami w układanki. Ważne, aby gra domino dostarczała niezwykłych emocji i pokazywała ciekawe rozwiązania podczas układania. Dzięki domino można stworzyć ciekawe konstrukcje, ponieważ płytki można dokładać prosto, pionowo lub poziomo.