Jak zagrać w gry domino?

Gry domino są bardzo popularne, najwięcej osób grało w nie kilkanaście lat temu. Zasady są bardzo proste, dzięki czemu każdy może się ich nauczyć. W pudełku można znaleźć 28 kostek ponumerowanych od zera do sześciu za pomocą oczek. 

Gry domino dla dzieci 

Gry domino dla dzieci są bardzo kolorowe, aby zachęcić młode pokolenie do zupełnie nowej zabawy. To bardzo nowoczesne kostki, które mogą być plastikowe, drewniane lub z innego materiału. Kieszonkowe nadają się do grania na przerwie szkolnej, na plaży, czy na pikniku. Dla młodszych dzieci, zamiast oczek to na płytkach są namalowane obrazki, które należy układać. Wszystkie gry domino można kupić w sklepach z zabawkami za kilka złotych. Są również dostępne internetowe gry domino do zabawy, doskonałe do grania w miejscach, w których nie można rozłożyć tradycyjnej gry. Dzieci mogą robić konkursy gry domino z nagrodami dla poszczególnych grup. Wygrywa ta grupa, która najszybciej ułoży domino w najkrótszym czasie. Rodzice zazwyczaj kupują swoim dzieciom białe kostki domina z czarnymi oczkami, szczególnie gdy są one początkujące. 

Granie w domino

Domino to bardzo prosta gra, w którą może grać nawet kilka osób. Najpierw trzeba rozłożyć kostki domina między sobą, by potem jeden z graczy wystawił tak zwane mydło. To kostka, która posiada dwa zera, czyli nie ma na niej żadnych oczek. Dopiero potem gracze dobierają takie kostki, aby na jednej stronie było mydło, a na drugiej dowolna liczba oczek. Oczka dobiera się takie same, dzięki czemu powstaje ciekawa konstrukcja domino. Kostki można układać w prawo, w lewo, na wprost, ale ważne by były dopasowane do siebie cyfrowo. Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kostek domino. Aby było o wiele trudniej, można zagrać kilkoma zawartościami domina z różnych pudełek. Na pewno jest wtedy ciekawiej, bardziej kolorowo i zabawnie. Inna formą układania domino jest stawianie klocków pionowo, by w efekcie wszystkie je jednocześnie zrzucić. Z dalszej odległości wygląda to bardziej bajecznie, szczególnie gdy kostki są kolorowe.